جاذبه های گردشگری دانمارک

دانمارک کشوری در شمال اروپا است که به خاطر فرهنگ غنی و جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود شناخته می‌شود.این کشور مکانی امن، تمیز و با زیرساخت‌های عالی است که برای سفر با هر سلیقه‌ای ایده‌آل می‌باشد. این سرزمین متشکل از شبه‌جزیره یوتلاند و 443 جزیره است که مهم‌ترین آنها زیلند، فونن، لولند، فالستر و […]

دانمارک کشوری در شمال اروپا است که به خاطر فرهنگ غنی و جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد خود شناخته می‌شود.این کشور مکانی امن، تمیز و با زیرساخت‌های عالی است که برای سفر با هر سلیقه‌ای ایده‌آل می‌باشد. این سرزمین متشکل از شبه‌جزیره یوتلاند و 443 جزیره است که مهم‌ترین آنها زیلند، فونن، لولند، فالستر و بورنهولم هستند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با کلیه جاذبه های این کشور که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشاند آشنا کنیم.

جاهای دیدنی دانمارک

اگر فردی علاقمند به هنر و تاریخ هستید و به دنبال کسب تجربیات تازه و لذت بخش می‌باشید؛ دانمارک، کشوری زیبا در شمال اروپا، با آغوش باز منتظر شماست! این مقاله را مطالعه کنید تا علت را دریابید.

کاخ آمالینبورگ؛ قلب تپنده‌ی سلطنت دانمارک

کاخ آمالینبورگ، مجموعه‌ای از چهار کاخ باشکوه در قلب کپنهاگ، دانمارک، اقامتگاه رسمی ملکه مارگارت دوم و خانواده سلطنتی دانمارک امی‌باشد. این کاخ‌ها که در میدان آمالینبورگ، روبروی کلیسای فردریک، قرار دارند، نمادی از شکوه و جلال خاندان سلطنتی دانمارک و نقطه عطفی در تاریخ و فرهنگ دانمارک به شمار می‌روند. ساخت و ساز کاخ آمالینبورگ در قرن هجدهم آغاز شد. هر کدام از چهار کاخ آمالینبورگ به سبک روکوکو ساخته شده‌اند و با نمای بیرونی زیبا و تزئینات داخلی مجلل خود، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. آمالینبورگ فقط یک اقامتگاه سلطنتی نیست، بلکه مکانی برای برگزاری مراسم رسمی، رویدادهای دولتی و پذیرایی از مهمانان خارجی نیز به شمار می‌رود. بازدیدکنندگان می‌توانند با گشت و گذار در موزه آمالینبورگ، تاریخچه این مجموعه کاخ، زندگی روزمره خانواده سلطنتی و گنجینه‌های سلطنتی دانمارک را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین باغ‌های زیبای آمالینبورگ که در اطراف کاخ‌ها قرار دارند، مکانی ایده‌آل برای پیاده‌روی، استراحت و لذت بردن از فضای باز هستند. جالب است بدانید هر کدام از کاخ‌های آمالینبورگ به نام یکی از پادشاهان دانمارک نامگذاری شده‌اندبرای مثال کاخ کریستین هفتم، کاخ کریستین هشتم، کاخ فردریک هشتم و کاخ کریستین نهم. بهترین زمان برای بازدید از این بنای تاریخی فصل تابستان می‌باشد. در طول این فصل پرچم سلطنتی دانمارک در بالای کاخی که ملکه در آن حضور دارد، برافراشته می‌شود. کاخ آمالینبورگ یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری دانمارک است و سالانه پذیرای هزاران گردشگر از سراسر جهان می‌باشد که مطمئنا برای شما نیز لذت بخش خواهد بود.

کاخ آمالینبورگ
کاخ آمالینبورگ

موزه ملی دانمارک؛ سفری به اعماق تاریخ و فرهنگ

موزه ملی دانمارک، که در قلب پایتخت این کشور، کپنهاگ، تاسیس شده است، دروازه‌ای به سوی تاریخ و فرهنگ غنی این سرزمین کهن به شمار می‌رود. این موزه با گردآوری مجموعه‌ای بی‌نظیر از آثار باستانی، مصنوعات و آثار هنری، روایتگر داستان زندگی و تمدن در دانمارک از دوران ماقبل تاریخ تا به امروز است. موزه ملی دانمارک از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام به دوره‌ای خاص یا جنبه‌ای از فرهنگ این کشور می‌پردازند. برخی از بخش‌های برجسته این موزه عبارتند از:

  • بخش ماقبل تاریخ و وایکینگ‌ها: در این بخش، می‌توانید با ابزارآلات، سلاح‌ها، زیورآلات و بقایای مربوط به دوران ماقبل تاریخ و عصر وایکینگ‌ها آشنا شوید. حتما نام آن‌ها را بارها شنیده‌اید. وایکینگ‌ها دریانوردان، بازرگانان، جنگجویان و کاوشگران ماهری بودند که بین سده‌های هشتم تا یازدهم میلادی در اسکاندیناوی، به خصوص در دانمارک، نروژ و سوئد امروزی، زندگی می‌کردند. آن‌ها به خاطر مهارت فوق‌العاده‌شان در دریانوردی و کشتی‌سازی مشهور شدند. علاوه بر جنگجو، بازرگانان ماهری نیز بودند. آنها با مبادله کالاهایی مانند پوست، عاج، برده و فلزات با مردم دیگر ثروت زیادی به دست می‌آوردند.
  • بخش قرون وسطی و رنسانس: این بخش آثار هنری، اشیاء مذهبی و مصنوعات مربوط به قرون وسطی و دوران رنسانس در دانمارک را به نمایش می‌گذارد. در اوایل قرون وسطی دین مسیحیت به مذهب غالب مردم دانمارک بدل شده بود و این امر منجر به ساخت کلیساها، صومعه‌ها و مدارس مذهبی در سراسر این کشور شد.
  • بخش قرن هجدهم و نوزدهم: در این بخش، می‌توانید شاهد تحولات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانمارک در قرن هجدهم و نوزدهم باشید. این کشور که زمانی یک قدرت دریایی قدرتمند بود، با چالش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی متعددی روبرو شد و در نهایت به سمت مدرنیزاسیون و دموکراسی گام برداشت. در اواخر قرن هجدهم، دانمارک تحت حکومت پادشاهان مطلق‌گرا اداره می‌شد. با این حال، این پادشاهان اصلاحاتی را در زمینه‌های آموزش، اقتصاد و عدالت انجام دادند که به نفع مردم بود. همچنین دانمارک در جنگ‌های ناپلئونی در جبهه فرانسه جنگید و متحمل شکست‌های سنگینی شد. این امر منجر به از دست دادن قلمرو و تضعیف بیشتر اقتصاد کشور شد. در قرن نوزدهم، جنبش ملی‌گرایی در دانمارک قوت گرفت و مردم خواهان استقلال و خودآیینی بیشتر بودند. در اواسط قرن نوزدهم، دانمارک در دو جنگ با پروس و اتریش بر سر منطقه Schleswig-Holstein جنگید. دانمارک در هر دو جنگ شکست خورد و مجبور شد این منطقه را واگذار کند. در سال 1849، دانمارک به یک پادشاهی مشروطه تبدیل شد و اولین مجلس قانونگذاری خود را تشکیل داد. این امر نقطه عطفی در تاریخ سیاسی این کشور بود و به تدریج به سمت دموکراسی پارلمانی کامل حرکت کرد.
  • قرن بیستم و بیست و یکم: این بخش به بررسی تاریخ معاصر دانمارک، از جمله دو جنگ جهانی، جنبش‌های اجتماعی و تحولات فرهنگی، می‌پردازد. این بخش به بررسی تأثیر جهانی شدن بر دانمارک، از جمله افزایش مهاجرت، تجارت بین‌المللی و تبادل فرهنگی می‌پردازد. در بخش فناوری و نوآوری‌ها دستاوردهای این کشور در زمینه‌هایی مانند انرژی‌های تجدیدپذیر، طراحی و مهندسی خواهید بود. اگر تبحر خاصی در زبان دانمارکی ندارید جای نگرانی نیست زیرا تورهای راهنما به زبان‌های مختلف در این بخش ارائه می‌شود. این موزه کارگاه‌های آموزشی متعددی نیز در مورد موضوعات مختلف مانند هنر، تاریخ و فناوری برگزار می‌کند. همچنین میزبان سخنرانی‌ها و رویدادهای مختلفی در طول سال است که به بررسی موضوعات مرتبط با قرن بیست و یکم می‌پردازد.

باغ وحش کپنهاگ؛ سفری به دنیای حیات وحش

باغ وحش کپنهاگ، دروازه ای به سوی دنیای شگفت انگیز حیوانات است، جایی که می توانید بیش از 2000 گونه از سراسر جهان را در زیستگاه های طبیعی خودشان ببینید. این باغ وحش که در سال ۱۸۵۹ افتتاح شد، یکی از قدیمی‌ترین باغ وحش‌های اروپا و عضو انجمن باغ وحش‌ها و آکواریوم‌های این قاره محسوب می‌شود. این باغ وحش در ۱۱ هکتار مساحت دارد و در شهرداری فردریکزبرگ واقع شده است. باغ وحش کپنهاگ به خاطر نمایشگاه‌های آموزشی و برنامه‌های حفاظتی‌اش مشهور است. این باغ وحش همچنین عضو انجمن باغ وحش‌های بدون قفس است و متعهد به ارائه بهترین مراقبت ممکن از حیوانات خود است. از فعالیت‌های محبوب بازدیدکنندگان این باغ وحش می‌توان به تماشای نمایش‌های حیوانات، مانند نمایش غذا دادن به فیل‌ها یا نمایش شیرهای دریایی، بازدید از باغ وحش کودکان به عنوان جایی که کودکان می‌توانند در امنیت کامل با حیوانات تماس داشته باشند، سوار شدن بر قطار باغ وحش و پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری در مسیرهای مشخص شده، اشاره کرد.

جاده ساحلی Skagen در دانمارک؛ سفری به انتهای زمین!

جاده ساحلی Skagen، معروف به Skagen Odde، شما را به سفری خارق العاده به شمال شبه جزیره جاتلند در دانمارک می برد. جاده ساحلی Skagen یک مقصد گردشگری محبوب می‌باشد که به علت مناظر زیبا و منحصر به فردش مشهور است. این جاده از میان تپه‌های شنی، سواحل بکر و خانه‌های رنگارنگ ماهیگیران عبور می‌کند. از جاذبه‌های محبوب در امتداد این جاده ساحلی می‌توان به فانوس دریایی مشهور که در سال ۱۸۵۹ ساخته شده است، اشاره کرد.

جاده ساحلی Skagen
جاده ساحلی Skagen

مجسمه پری دریایی کوچک در کپنهاگ؛ سفری به دنیای افسانه ها

مجسمه پری دریایی کوچک در کپنهاگ که بر اساس افسانه ی هانس کریستین اندرسن ساخته شده است، در بندر کپنهاگ، دانمارک، بر روی صخره ای گرانیتی ایستاده و شما را به سفری به دنیای خیال و افسانه ها دعوت می کند. این مجسمه ی برنزی، که توسط ادوارد اریکسن خلق شده است، داستانی از عشق، فداکاری و آرزو را روایت می کند. پری دریایی کوچک که از دنیای زیر آب به دنیای انسان ها پا گذاشته، در جستجوی عشق واقعی است و برای رسیدن به آن، دم خود را به پا تبدیل می کند و درد و رنج زیادی را متحمل می شود. مجسمه پری دریایی کوچک فراتر از یک اثر هنری می‌باشد، این مجسمه به نمادی از شهر کپنهاگ و کشوری دانمارک تبدیل شده است و هر ساله میلیون ها نفر از سراسر جهان برای دیدن آن به این شهر سفر می کنند.

جامربوگتن؛ مقصدی رویایی در دانمارک

جامربوگتن، خلیجی در دریای شمال، در ساحل شمالی شبه جزیره یوتلاند در دانمارک، با سواحل شنی بکر، تپه های شنی تماشایی و آب های زلال و کریستالی، شما را به سفری رویایی به قلب طبیعت دعوت می کند. سواحل امن جامربوگتن، فعالیت های متنوع و فضای آرام این منطقه را به مکانی عالی برای تعطیلات خانوادگی تبدیل کرده است.

سرزمین لگولند بیلوند دانمارک؛ دنیایی از خلاقیت و سرگرمی برای تمام سنین!

سرزمین لگولند بیلوند، که در شهر بیلوند دانمارک واقع شده است، بزرگترین پارک تفریحی لگو در جهان محسوب می‌شود. این پارک با بیش از 50 میلیون قطعه لگو، دنیایی خارق العاده از خلاقیت و سرگرمی را برای کودکان و بزرگسالان در هر سنی خلق کرده است. در سرزمین لگولند، می توانید از ۹ دنیای متفاوت و اسرارآمیز با مضامین مختلف مانند دزدان دریایی، مصر باستان و دنیای غرب وحشی دیدن کنید. سوار بر ترن هوایی های هیجان انگیز و چرخ فلک های رنگارنگ شوید. از نمایش های زنده و سرگرم کننده لذت ببرید. در کارگاه های آموزشی، خلاقیت خود را با لگو به کار بگیرید. با شخصیت های لگویی مورد علاقه خود ملاقات کنید. در فروشگاه های لگولند، از بین هزاران مدل لگو، اسباب بازی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. سرزمین لگولند بیلوند تنها مکانی ایده‌آل برای کودکان نیست بلکه تمام سنین می‌توانند از آن بهره ببرند. در این پارک خاطرات دوران کودکی‌تان دوباره زنده می‌شود. بهترین زمان برای بازدید از این پارک، در فصل های بهار و تابستان است، زمانی که هوا گرم و آفتابی است. در پارک، نقشه ای به شما داده می شود که می توانید با استفاده از آن، به راحتی در بین بخش های مختلف پارک حرکت کنید. همچنین کفش های راحت بپوشید، زیرا در طول روز باید پیاده روی زیادی انجام دهید.

پل اورسوند؛ شاهکاری از مهندسی که دو کشور را به هم پیوند می دهد!

پل اورسوند، پلی شگفت انگیز که سوئد و دانمارک را به هم متصل می کند، مقصدی ایده آل برای شما خواهد بود. این پل، با معماری خیره کننده و مناظر نفس گیر، سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد. از روی بلندترین پل جاده ای و ریلی اروپا عبور کنید و از مناظر خیره کننده تنگه اورسوند لذت ببرید. با پیاده روی یا دوچرخه سواری در مسیر مخصوص، از هوای تازه و نسیم دریا لذت ببرید. در رستوران ها و کافه های موجود در پل، طعم غذاهای لذیذ دانمارکی و سوئدی را تجربه کنید. از فروشگاه های سوغاتی، هدایایی منحصر به فرد برای خود و عزیزانتان تهیه کنید. با تاریخ و فرهنگ دو کشور سوئد و دانمارک آشنا شوید.

پل اورسوند
پل اورسوند

اسکاگن دانمارک؛ مقصدی رویایی برای طبیعت گردان و عاشقان تاریخ!

در شمالی ترین نقطه ی اروپا، جایی که دریای شمال و دریای بالتیک به هم می رسند، شهری زیبا و منحصر به فرد به نام اسکاگن (Skagen) در دانمارک واقع شده است. اسکاگن با سواحل شنی بکر، تپه های شنی تماشایی، خانه های رنگارنگ و فانوس دریایی مشهورش، مقصدی ایده آل برای طبیعت گردان و عاشقان تاریخ است. در سواحل شنی این شهر قدم بزنید و از نسیم خنک دریا لذت ببرید.

فانوس دریایی رابجرگ کوده؛ سفری به اعماق تاریخ در قلب طبیعت دانمارک

در ساحل شمالی دانمارک، جایی که دریای شمال با عظمت خود، سواحل شنی را نوازش می کند، فانوس دریایی رابجرگ کوده مانند نگینی درخشان خودنمایی می کند. این فانوس دریایی با معماری منحصر به فرد و تاریخ پرفراز و نشیب خود، شما را به سفری به اعماق تاریخ در قلب طبیعت دعوت می کند. بهترین زمان برای بازدید از این مکان، در فصل های بهار و تابستان است، زمانی که هوا گرم و آفتابی است. در رابجرگ کوده، شاهد معماری حیرت انگیز فانوس دریایی آجری باشید که بر فراز تپه های شنی به آسمان سر کشیده است. با صعود از پله های مارپیچ فانوس دریایی به ارتفاع 39 متری، منظره ی نفس گیر دریای شمال و سواحل شنی را از نزدیک تماشا کنید. در موزه ی فانوس دریایی، با تاریخچه ی این مکان و زندگی فانوس بانان در گذشته آشنا شوید. سپس، در ساحل شنی رابجرگ کوده قدم بزنید و از نسیم خنک دریا لذت ببرید. در کافه ی فانوس دریایی، طعم لذیذ غذاهای دانمارکی را تجربه کنید و در نهایت، با تماشای غروب خورشید بر فراز دریای شمال، خاطره ای فراموش نشدنی را در ذهن خود ثبت کنید.

باغ تیوولی؛ دروازه ای به دنیای جادو و شادی در قلب کپنهاگ

در قلب پایتخت دانمارک، جایی که افسانه و واقعیت به هم می رسند، باغ تیوولی منتظر شماست تا شما را به سفری شگفت انگیز به دنیای جادو و شادی ببرد. این پارک تفریحی افسانه ای، که از سال 1843 درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشوده است، با جاذبه های منحصر به فرد، مناظر خیره کننده و فضایی سرشار از سرگرمی، خاطره ای فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. این پارک با داشتن انواع سواری ها، بازی ها و سرگرمی ها برای کودکان و بزرگسالان، یک روز به یاد ماندنی را برای خانواده ها رقم خواهد زد.

باغ تیوولی
باغ تیوولی

مونز کلینت؛ سفری به دنیای صخره های سفید و مناظر نفس گیر 

در قلب دانمارک، جایی که دریای بالتیک با صخره های آهکی دست نخورده مونز کلینت ملاقات می کند، شما به دنیایی از مناظر خیره کننده و تجربیات فراموش نشدنی پا خواهید گذاشت. این صخره های سفید که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند، بلندترین صخره های آهکی در دانمارک هستند و در برخی نقاط به ارتفاع 128 متر می رسند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *